Výskum a veda v banke. Dá sa to?

Veda a výskum sa nám bežne spájajú s univerzitami a vedeckými inštitúciami. Počas Európskej noci výskumníkov objavíte, že veda a výskum sú blízke aj banke. Produktový špecialista a odborník na UX z Tatra banky Marek Lavčák vám vo svojej prezentácii predstaví TOP 7 inovatívnych trendov v bankovníctve, ktoré majú k vede blízko. Okrem toho budete mať možnosť sa naživo stretnúť s najinovatívnejším bankárom. Tatra banka totiž na Európsku noc výskumníkov zavíta aj so svojím pomocníkom, ktorým je humanoidný robot Pepper!

Pepper bol vyvinutý tak, aby dokázal s ľuďmi komunikovať prirodzeným a intuitívnym spôsobom prostredníctvom svojich senzorov a hlasu. Jeho hlavnou misiou je pomáhať klientom pri vybraných bankových operáciách. Vie oceniť aj spätnú väzbu a klienti ho môžu ohodnotiť. Je nielen nápomocný, ale aj zábavný. Jeho šarm môžete spoznať počas Európskej noci výskumníkov v info stánku po skončení prezentácie Tatra banky, strieborného partnera podujatia.

Tatra banka, oceňovaný líder v inováciach, má vo svojom portfóliu hneď niekoľko inovatívnych riešení. Tie prináša ElevatorLab powered by Tatra banka – jedinečná platforma, ktorá spája špičkové technológie s unikátnymi nápadmi priamo v srdci komunity startupistov. Je fyzickým a zároveň virtuálnym priestorom, v ktorom sa konajú v spolupráci s co-workingovým centrom HubHub rôzne prednášky, eventy a hackathony na biznisové aj technologické témy.

Ak si chcete vypočuť prednášku o inováciách v bankovníctve alebo stretnúť sa s robotickým bankovým asistentom Pepperom, príďte počas Európskej noci výskumníkov v Bratislave do Starej tržnice.

FOTO: Archív Tatra Banky