Veda v osade

Veda v osade

Aj 16. ročník Európskej noci výskumníkov prináša spolu s občianskym združením Equity sprievodnú aktivitu Veda v osade. 

Kedy? 30. 9. 2022 

         dopoludnia - ZŠ a komunitné centrum v obci Hlinné

         popoludnia - komunitné centrum v obci Soľ 

Kde? Okres Vranov nad Toplou 

 

Prezentujúci:

  • Matej Kautman (biológ, fotograf) a Peter Mikulíček (PriF UK) - Prečo nie sú hady slizké a žaby sa nepremieňajú na princov
  • Tomáš Derka (PriF UK) a Jiří Křišťan (PriF UK) - Kto žije v potoku
  • Peter Uhlík (PriF UK) a doktorand (PriF UK) - Nie je kameň ako kameň
  • Jana Christophoryová (PriF UK) - Čo sú článkonožce a prečo sú pre nás užitočné

Celodenného programu v OC Optima Košice sa zúčastní základná škola v Moldave nad Bodvou.                        

Občianske zduženie Equity v spolupráci so SOVVA, o.z.  každoročne organizuje v rámci Európskej noci výskumníkov podujatie Veda v osade, v rámci ktorého prináša Noc výskumníkov aj tým, ku ktorým vedci a výskumníci bežne neprichádzajú, deťom žijúcim v odľahlých, často krát aj chudobných kútoch Slovenska. V lokalitách, odkiaľ je pre deti jednak ďaleko, jednak draho zájsť na podujatie konané vo veľkých slovenských mestách. V predchádzajúcich rokoch sme spolu s výskumníkmi z Univerzity Komenského v Bratislave, Univerzity Mateja Bela a Slovenskej akadémie vied zrealizovali stretnutia so žiakmi základných, stredných a špeciálnych škôl a deťmi v komunitných centrách  na Šumiaci, v Kremnici, Moldave nad Bodvou, Starej Ľubovni, Ostrovanoch, v Muránskej Dlhej Lúke, v Jelšave, v Spišskom Hrhove, v Spišskom Podhradí, Plaveckom Štvrtku, Novom Živote, Stráňach pod Tatrami, Spišskom Štvrtku, Humennom, Markušovciach, Rudňanoch, Veľkej Ide, Luníku IX.

Tento rok plánujeme navštíviť s projektom Veda v osade ďalšie lokality, viac informácii o plánovanej návšteve pridáme už čoskoro.

         

Archív: