GGE

GGE patrí k popredným slovenským energetickým skupinám. Investujeme do rôznych oblastí energetického priemyslu, od výroby a distribúcie až po dodávku elektrickej energie, plynu, teplej vody a tepla. Taktiež sme jeden z mála energetických skupín, ktoré rozsiahlo investujú do výrobných kapacít a inovácií. Vďaka silnému finančnému zázemiu sme vyhľadávaným a stabilným investičným partnerom pri výstavbe energetických projektov. Skupina GGE má viac ako 15 rokov a od roku 2015 je  Infracapital strategickým investorom v GGE, Skupina GGE pôsobí na Slovensku ( v 6 lokalitách) a Poľsku ,kde sa okrem iného venuje obchodovaniu s LNG. 

Skupina GGE pristupuje veľmi zodpovedné k životnému prostrediu a snaží sa svoje podnikateľské aktivity rozvíjať s ohľadom na životné prostredie. Zároveň podporujeme projekty ohľadom vedy a výskumu, športu pre mladých a projekty zamerane na ekológiu prostredníctvom Nadácie GGE.


Na otázky odpovedala pani Barbora Micháliková. 

 

Čo by sa malo spraviť pre to, aby sa zvýšila dôvera vo vedu a vedecké poznatky v očiach slovenskej spoločnosti?

Verejnosť by sa mala naučiť rešpektovať názor vedcov a odborníkov z akejkoľvek oblasti.  Veríme doktorom, učiteľom či trénerom ak nám povedia že máme resp. nemáme niečo robiť, tak že majú pravdu a nikto to nespochybňuje. Bohužiaľ vedcom sa toto uznanie dostáva len málokedy. Určite treba  viac ľudom pripomínať čo všetko nám vedci priniesli a prinášajú do života a mnohé tieto veci berieme ako samozrejmosť. Všetko čo dnes používame v bežnom živote niekto musel objaviť a vymyslieť. Za každým poznatkom je rada výskumom, pokusov a omylov. Bez vedy by náš dnešný život vyzeral úplne inak. Zároveň komunikovať otvorene a ak momentálne veda nemá odpovede na určité otázky treba to otvorene priznať.

Ak by ste mali vybrať jednu aktivitu, ktorú si môže každý osvojiť a pravidelne začať vykonávať, aby zmiernil dopady klimatickej krízy, ktorá by to bola?

Ak sa bavíme plošne o tom čo je prístupné pre veľké % populácie určite to je na 1 týždeň v mesiaci sa vzdať automobilu a nahradiť ho bicyklom , kolobežkou alebo chôdzou. Samozrejme ideálne by bolo obmedziť to na nevyhnutné minimum, ale treba sa na to pozrieť reálne čo sme schopní aj splniť nie len sľúbiť.???? Vo všeobecnosti je na každom z nás, aby sme si uvedomili, že to čo tu po sebe zanecháme pre naše budúce generácie je obrazom nás ako spoločnosti a nemali by sme byť voči alarmujúcim zisteniam vedcov ľahostajný.

Ktorý technologický objav alebo inovácia môže v súčasnosti pomôcť k záchrane životného prostredia?

Dekarbonizácia, vodík.