Školy

Vážené pedagogičky, Vážení pedagógovia,

tohtoročný festival vedy Európska noc výskumníkov 2022 sa po dvojročnej pauze opäť na Slovensku uskutoční v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline a Poprade. Zažite so žiakmi bohatý program plný prednášok, pokusov, ukážok a programu na netradičných miestach. 

Zúčastnite sa festivalu vedy vo vašom meste, prihláste sa!

 Prihlasovací formulár

Prihlasovanie je otvorené do 20. septembra 2022. 

Pripravujeme pre vás aj niekoľko ďalších zaujímavých formátov:  

  • Súťaže:

Ani tento rok nevynecháme tradičné súťaže pre žiakov, ale aj pre učiteľky a učiteľov! Zapojte žiakov do výtvarnej a digitálnej súťaže. 

Viac informácií o tohtoročných súťažiach nájdete na webovej stránke Európskej noci výskumníkov: Súťaže.sk

  • Vedecký kuriér:

Prostredníctvom tohoto konceptu chceme opäť priniesť pokusy a zážitkovú vedu priamo do škôl a k žiakom. Interektívny projekt, v rámci Európskej noci výskumníkov pripraví vedecké sety pre žiakov a študentov s experimentami a ukážkami vedeckej práce, ktoré si budú môcť sami vyskúšať. 

Viac informácií a registračný formulár nájdete na: Program - Vedecký kuriér 

Prihlasovanie je otvorené do 15. septembra 2022. 

  • Spoznaj svojho vedca: 

Študenti spoznajú prácu úspešných vedcov a vedkýň vd'aka ich osobnej alebo virtuálnej návšteve školy. Vyskúšajú si interaktívne pokusy a dozvedia sa novinky z oblasti vedy a inovácií. 

Registráciu vedcov a vedkýň sme spustili a čoskoro budeme kontaktovať školy, ktoré majú vedci a vedkyne záujem navštíviť. 

Milí pedagógovia, ak vy poznáte absolventa vašej školy, ktorý pôsobí v oblasti výskumu, dajte nám o ňom vedieť a my sprostredkujeme jeho návštevu na vašej škole. 

Kontaktujte nás mailom: nocvyskumnikov@sovva.sk